Lifestyle

Test yourself: Guess the price of the most expensive foods in the world

By  | 

If you had the money, would you pay $3000 for a slice of pizza? That equals to… 150 boxes of BoxGreen snacks and if we have it twice a month… that’s enough to last us 6 years!! Just… WOW. Ok seriously, you won’t believe how much these foods cost. Take the quiz to find out!

 

 

 

 

Leah, or better known as the Wonder Woman behind 'nutritionist approved' claims at Boxgreen, is a lover of all things food. She will do anything for Matcha bribes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *